Zagłębie przegrało z Piotrkowianinem i zagra w barażach o utrzymanie

BT, mat. prasowe ORLEN Superliga | Utworzono: 2024-05-15 22:09 | Zmodyfikowano: 2024-05-15 22:10
Zagłębie przegrało z Piotrkowianinem i zagra w barażach o utrzymanie - fot. mat. prasowe ORLEN Superliga

To był mecz, który trzymał w emocjach od pierwszej do ostatniej minuty. Obie drużyny zdawały sobie sprawę z rangi spotkania. Zagłębie musiało wygrać w Piotrkowie w regulaminowym czasie. Piotrkowianin musiał wywalczyć przynajmniej jeden punkt. Kalkulacji na boisku jednak nie było.

Lepiej w mecz weszli zawodnicy z Lubina, którzy po kwadransie wygrywali 8:5. Piotrkowianin grał nerwowo i bardzo niedokładnie. Zespół Michała Matyjasika w drugim kwadransie uspokoił nerwy, w 19. minucie doprowadził do remisu 9:9, a w końcówce pierwszej połowy, po rzutach Krystiana Krajewskiego i Patryka Grzesika wyszedł na dwubramkowe prowadzenie 15:13.

Po zmianie stron Piotrkowianin poszedł za ciosem. W 36. minucie, po skutecznym rzucie karnym Marcina Szopy, wygrywał 18:14. I w tym momencie w grze piotrkowskich szczypiornistów coś się zacięło. Zagłębie bardzo szybko odrobiło straty i w 44. minucie na świetlnej tablicy znów widniał remis – 20:20. Ostatni kwadrans był prawdziwą wojną nerwów. Jeszcze w 57. minucie goście wygrywali 26:25. Końcówka należała jednak do Piotrkowianina. Najpierw do wyrównania doprowadził Paweł Kowalski, a chwilę później bramkę na wagę zwycięstwa i bezpośredniego utrzymania w lidze rzucił Krajewski.

Piotrkowianin – Zagłębie Lubin 27:26 (15:13)

Piotrkowianin: Chmurski, Kot – Wawrzyniak 1, Matyjasik, Szopa 4/3, Wadowski 1, Żyszkiewicz 2, Runowski, Filipowicz, Surosz 1, Pożarek, Mosiołek 3, Grzesik 5, Kowalski 1, Krajewski 8, Makowiejew 1.