Nieprawdopodobny powrót koszykarzy Śląska i awans do półfinału

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2024-05-15 19:52 | Zmodyfikowano: 2024-05-15 19:58
Nieprawdopodobny powrót koszykarzy Śląska i awans do półfinału - fot. wks-slask.eu

O zwycięstwie Śląska zadecydowała czwarta kwarta. Na 8,5 minuty przed końcem meczu Stal prowadziła 72:59. Wtedy WKS rozpoczął serię 18 punktów z rzędu i odwrócił losy spotkania.

Na 36 sekund przed końcem Ojārs Siliņš przywrócił jeszcze nadzieje gospodarzy. Śląsk prowadził wtedy już tylko 83:81. Akcję wrocławian kończył Hassani Gravett, ale spudłował za trzy. Na szczęście dla Śląska zbiórkę w ataku zaliczył Daniel Gołębiowski. Koszykarze WKS nie dali już sobie odebrać piłki i nie pozwoli się także sfaulować, dzięki czemu wynik nie uległ już zmianie.

Arged BM Stal Ostrów Wlkp. - Śląsk Wrocław 81:83 (18:21, 30:15, 20:23, 13:24)

Punkty dla Stali: Aigars Skele 25, Ojars Silins 18, Tomasz Gielo 13, Nemanja Djurisic 13, Laurynas Beliauskas 8, Rodney Chatman 2, David Walker 2, Wiktor Sewioł 0, Krzysztof Sulima 0.

Punkty dla Śląska: Angel Nunez 16, Jakub Nizioł 16, Hassani Grevett 13, Daniel Gołębiowski 11, Arciom Parachouski 8, Marek Klassen 7, Łukasz Kolenda 7, Saulius Kulvietis 3, Dusan Miletic 2, Mateusz Zębski 0.