Ostatnia szansa na przepustki do Paryża

PP/PAP | Utworzono: 2024-05-07 08:30
Ostatnia szansa na przepustki do Paryża  - zdjęcie ilustracyjne (fot. Pixabay)
zdjęcie ilustracyjne (fot. Pixabay)

Zawody w Turcji to ostatni światowy turniej kwalifikacyjny. Pojedzie na niego pięciu specjalistów stylu wolnego, sześciu klasyków oraz cztery zawodniczki. Prawo startu otrzymają finaliści w każdej z kategorii oraz zwycięzca pojedynku przegranych półfinalistów.

Dotychczas biało-czerwoni wywalczyli dwa miejsca, a stało się to za sprawą kobiet. Kwalifikacje zdobyły  Anhelina Łysak i Wiktoria Chołuj.

W grupie klasyków, którą opiekują się trenerzy, medaliści olimpijscy z Atlanty (1996) Józef Tracz, Andrzej Wroński oraz Włodzimierz Zawadzki, znalazł się Michał Tracz. Zawodnik Śląska Wrocław na turnieju w Stambule wystąpi w kategorii 60 kg.

Walki klasyków odbędą się 9-10 maja. Kobiety walczyć będą 10-11.05, natomiast wolniacy 11-12 maja.

W poprzednich igrzyskach w Tokio zaprezentowało się sześcioro polskich zapaśników. Brązowy medal wywalczył Tadeusz Michalik w wadze 97 kg, a w turnieju startowali ponadto: Agnieszka Wieszczek-Kordus, Jowita Wrzesień, Roksana Zasina, Magomedmurad Gadżijew i Kamil Rybicki.