Efektowna wygrana piłkarzy Miedzi Legnica

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2024-05-14 07:00
Efektowna wygrana piłkarzy Miedzi Legnica - fot. miedzlegnica.eu

W kolejnym meczu 1 ligi piłkarze Miedzi odnieśli bardzo wysokie zwycięstwo.

Już w 2 minucie Iban Salvador posłał długie podanie do Krzysztofa Drzazgi, a ten wystawił piłkę Damianowi Michalikowi, który z kolei pewnym strzałem trafił do bramki. W 12 minucie na tablicy wyników widniał już rezultat 2:0. Wiktor Bogacz posłał potężną bombę na bramkę Patryka Procka, nie dając szans rywalowi na skuteczną interwencję.

To był dopiero początek emocji. Dwie minuty później bramkę kontaktową po podaniu Michała Wilmanna strzałem w długi róg zdobył Marcel Misztal. W 19 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego z prawej strony Kamil Drygas trafił w poprzeczkę. Za chwilę groźny strzał Michalika obronił Procek. W 22 minucie Miedź strzeliła kolejnego gola. Salvador idealnie przymierzył z rzutu wolnego.

W 27 minucie z prawej strony pola karnego strzelał Maksymilian Sitek, lecz Jakub Mądrzyk obronił. W 41 minucie bramkarz Miedzi zatrzymał natomiast bombę z dystansu. Trzy minuty później z rzutu rożnego dośrodkował Salvador, a przedłużoną piłkę uderzył wolejem Drygas. Piłka zatrzymała się na słupku. Za chwilę Podbeskidzie nie miało już tyle szczęścia. Wiktor Bogacz głową wbił do siatki piłkę po małym zamieszaniu po kolejnym dośrodkowaniu Salvadora z rzutu rożnego.

Pięć minut po wznowieniu gry Matej Senić wpakował futbolówkę do własnej bramki po zagraniu Michalika. W 59 minucie kąśliwy strzał oddał Marko Martinaga, ale Mądrzyk obronił. Podbeskidzie spróbowało jeszcze niecelnego strzału z dystansu. W 72 minucie bramkarz Miedzi obronił natomiast strzał głową. Dwie minuty później Marcel Mansfled wykorzystał fatalny błąd defensywy rywali i ustalił wynik na 6:1 dla Miedzi.

Miedź Legnica – Podbeskidzie Bielsko-Biała 6:1 (4:1)

Damian Michalik 2, Wiktor Bogacz 12, 45, Iban Salvador Edu 22, Matej Senić 50sam., Marcel Mansfeld 74 – Marcel Misztal 14.

Miedź: Jakub Mądrzyk - Michael Kostka, Nemanja Mijusković, Ruben Hoogenhout, Jurich Carolina -  Damian Michalik (73' Kacper Józefiak), Kamil Drygas, Iwo Kaczmarski (63' Mehdi Lehaire), Iban Salvador (78' Patryk Pierzak), Krzysztof Drzazga (63' Emmanuel Agbor) - Wiktor Bogacz (46' Marcel Mansfeld).

Podbeskidzie: Patryk Procek - Michał Willmann, Sylwester Lusiusz (75' Franciszek Liszka), Matej Senić, Piotr Tomasik, Marko Martinaga - Maksymilian Banaszewski, Marcel Misztal (46' Mateusz Ziółkowski), Jaka Kolenc (60' Radosław Zając), Maksymilian Sitek (46' Bartosz Bernard) - Miroslav Ilicić (75' Jakub Kisiel).